Kas sina oled kuulnud, et Harry Potteri filmis nähtud nõidade linn on päriselt olemas?

Kas Sa tead, et nõidade linnas tegutseb ka päris nõidade kool? Ei teadnud? Sel juhul läheb kohe huvitavaks, sest saan Sulle jagada uusi teadmisi..Selle juures peamine on ka see, et sinna kooli on võimalik õppima minna.. Muidugi juhul, kui sa soovid nõiaks saada. 🙂

Nõidade linn Glastonbury

Mõned kuud tagasi külastas Selgeltnägija Inga ääretult maagilist paika edela Inglismaal. Glastonbury on väike linnake, mis tundub lausa ebamaine ning meenutab selgelt võttepaika Harry Potteri filmist. Ligi 10 000 elanikuga Glastonbury on võlurite, nõidade ja maagide linn. Linnakese legend väidab, et linna läbiv Chalice Welli allikas on väravaks vaimude maailma ning allikast jooksval punasel veel usutakse olevat ravivad omadused. Linna muudavad eriliseks, lisaks rikkalikule ajaloole ja iidsete ehitistele, linna elanikud, kes on igapäevaselt riietunud nõidadeks ja võluriteks.

Võlukaubad

Glastonbury võib julgelt nimetada nõidade paradiisiks. Nagu Harry Pottery filmiski, saab osta linnakeses asuvatest kauplustest kõikvõimalikku kaupa, mida ühel eeskujulikul nõial igapäevaseks nõidumiseks vaja võib minna – luuad, võlukepid, rituaalimantlid, kristallid, nõiakatlad jne. Valik kaupluste lettidel on vägagi külluslik ning isegi kõige nõudlikuma võluri soovid Glastonburys shopates rahuldamata ei jää. Selgeltnägija Inga soetas endale linnakese poest võlukeebi ja on oma ostuga väga rahul. Sellist rituaalideks vajaminevat keepi juba mujalt maailmast ei leia.

Vanad nõiatarkused

Ammustel aegadel, nõia sabatite ajal, ca aastal 1200, poodi üles kõik Glastonbury nõiad. Enne nõidade hukkamisi jõudis aga oraakel kogu nõidadelt kogutud info tulevastele põlvedele üles kirjutada. Kõik nõiatarkused ja teadmised koondati kokku kolme mahukasse raamatusse, mis kõik peideti säilitamise huvides Inglismaa eri osadesse. Tänaseks on kõik kolm nõiaraamatut üles leitud, tõlgitud ning raamatu iidsed teadmised on Avaloni kooli alustaladeks.

 Nõidade kool

Selgeltnägija Inga külastas Glastonburys ka Avaloni nõidade kooli, kus õpetatakse iidseid nõiatarkusi kõigist kolmest raamatust. Avaloni nõidade kooli asutaja on just üks raamatute tõlkijatest. Kool on ülesehitatud looduse tunnetamisele läbi aastaaegade ja nelja elemendi (maa, õhk, vesi, metall) ning jumalannade õppimise.

Galstonburys asuv nõiakool asutati 70-ndate aastate lõpus. Pikka aega oli hariduskeskuses lubatud õppida vaid kohalikel, kuid tänaseks omandab koolis teadmisi lisaks inglastele ka muudest rahvustest inimesi. Näiteks õpib Avaloni nõidade koolis käesolevalt ka üks eestlane. Avaloni kooli lõpetaja saab nõiapreestrinna või nõiapreestri tiitli.

Glastonbury on koht, mida tasub külastada kõigil, kelles on säilinud Harry Potterilik lapsemeelsust, leiab selgeltnägija Inga. Linnas asuvad iidsed ehitised ning linna maagilised elanikud oma elustiiliga teevad Glastonburyst linna, mis ei jäta külmaks ühtegi külastajat. Kui soovid saada osakeseks võlumaagiast, on Glastonbury just põnevaim reisisihtkoht Sinu jaoks. Kui aga soovid õppida nõiakunsti, vaata nõiakooli.

Kui Sina veel ei ole nõidade kooli lõpetanud, aga tunned otsest vajadust kohtuda koolitatud nõiaga, võta ühendust Selgeltnägija Ingaga. Inga on sünnijärgne valge maag ja omab doktorikraadi tunnustatud selgeltnägijate koolist.