Traditsioonide kohaselt läidame me küünlad meile olulistel hetkedel. Miks mitte teha seda ka oma kodu seisvast energiast vabastamiseks, tervise parandamiseks, pahedest loobumiseks, iseenda kaitsmiseks, tööviljakuse tõstmiseks ja hea energia aktiveerimiseks. Selgeltnägija Inga soovib käesolevas postituses Sinuga jagada oma teadmisi sellest, mis on loitsutud väeküünlad ja kuidas saaksid nende abil ise oma elu paremaks muuta.

Õigeid rituaalküünlaid valmistab selgeltnägija käsitsi puhtast mesilasvahast ja on tooninud naturaalsete värvidega. Loitsuküünlad vabastavad kogutud energiat ja annavad põledes maagilist väge. Kui tuli tahti puudutab toimuvad küünlaga suured muutused. Tulel on omadus puhastada kõike, millega kokku puutub. Tule jõud on tugev, spontaanne ja kiire. Kuniks me pole küünalt läitnud esindab küünal maa elementi. Tule poolt puudutatuna sulades muutub küünal vedelaks vahaks ehk vee elemendiks ja suitsuks ehk õhu elemendiks. Need neli elementi on elu alus.

Miks on väeküünalde põletamine vajalik? Tahtmatult haakub nii meie endi kui ka meie eluruumide külge igapäevaselt negatiivset energiat. See võib olla tingitud pikka aega ühes ja samas kohas seisvatest asjadest või tuleneda meiega lävivatest inimhingedest. Selgeltnägija Inga soovitab oma elukeskkonda aeg-ajalt negatiivsest ja seisvast surnud energiast puhastada. Surnud energia ei ole aga kindlasti seotud surmaga. Surnud energia olemasolust meie ümber annab märku see, kui Sind vaevab seletamatul põhjusel pidev väsimus, oled ilma külmetuseta sageli haige või tunned end oma kodus lihtsalt ebamugavalt. Väeküünalde põletamine paneb head energiad liikuma.

Väeküünlad, mida selgeltnägija Inga soovitab:

  • kollane – õhu elemendi värv. Kollane loitsuküünal on intellekt, usaldus, jumalikustamine. Kollased küünlad on mõeldud Sinu visualiseerimisvõime arendamiseks. Programmeeri küünal enda mina arendamiseks. Kollane küünal sümboliseerib puhtust ja harmooniat;
  • sinine – vee elemendi värv. Sinine loitsuküünal on tervendamine, rahu, vaimsus, kannatlikkus ja õnn. Sinine on vee Kuningriik. Samuti une ja videviku värv. Sinist küünalt on soovitatav põletada, kui esineb unehäireid või on soov vaimse teadvuse avardamiseks;
  • punane – tule elemendi värv. Punane loitsuküünal on tervise eest hoolitsemine, seks, julgus, kaitsev maagia. Punast kui üle maailma tuntud vere värvi, seostatakse elu ja surmaga. Punane küünal kujutab ka armastust ja sobib ideaalselt kasutamiseks koos roosa kvartsiga;
  • roheline – maa elemendi värv. Roheline loitsuküünal on raha, jõukus, tööhõive, tervendamine. Roheline sümboliseerib maa viljakust. Rohelist küünalt on hea põletada, kui otsid tööd, ootad edutamist või soovid raha energiat ligi meelitada. Roheline esindab materiaalset energiat;
  • must – see on värvi puudumine. Must küünal on halva energia tõkestamine. Levib arvamus, et musti küünlaid kasutavad mustad maagiad, aga tegelikult see nii ei ole. Musti küünlaid põletatakse positiivsetel eesmärkidel nagu näiteks energiate puhastamisel. Must küünal sobib väga hästi hingedega suhtlemiseks, austuse näitamiseks vaimolenditele ja maiste pahede kustutamiseks.

 

Küünlaga kaasa saadud kasutusjuhendist leiad teabe kuidas küünlamaagiat rakendada. Vajadusel põimib Selgeltnägija Inga abivajajale mitu erinevat loitsuküünalt üheks ning programmeerib küünlad õiget eesmärki täitma. Väeküünlad ehk rituaalküünlad pead ära põletama vastavalt eesmärgile. Selgelt-nägija Inga soovitab suuremate energiate korrastamiseks põletada küünalt ühe päeva jooksul. Teistel juhtudel aga üheksa päeva jooksul. Väeküünlaid on võimalus hankida Lõuna- Eestis vaid Selgeltnägija Ingalt ja Põhja-Eestis Liina Velskeri vahendusel.

Eluruumide ja energiate puhastamisel on väga levinud abivahenditeks ka viirukid, valge salvei, palo santo ja surnumere sool. Selgeltnägija Inga soovitab neid kasutada rituaalide vahepeal või üheskoos loitsuküünaldega – sedapuhku enne küünlarituaali. Viirukid, valge salvei, surnumere sool ja palo santo aitavad küünlarituaalile ettevalmistusi teha või tegeleda väiksemate energiatega. Selgeltnägija Inga sõnul on puhastamiskordade tihedus väga individuaalne, kuid ta soovitab rituaali läbi viia korra iga 2-3 kuu tagant ja ühest küünlast ühe rituaali läbiviimiseks piisab.

Kui soovime, et väeküünla mõju kindlasti oma eesmärki teeniks, ei tohi küünalt kustutada seda puhkudes. Küünla puhumine on tule elemendi kahjustamine. Kujutage ette, et olete läbi viinud pika raharituaali ja seda lõpetades otsustate küünlaleegi puhudes kustutada. Niimoodi puhute te kõik, milleks rituaali läbi viisite endast kaugele eemale. Sama reegel kehtib kõigile väeküünaldele. Kui soovite et vägi, mille enda kasuks tööle panite püsima jääks, kustutage küünaleek selleks ettenähtud leegisummutiga või kasutades parema käe pöialt ja nimetissõrme neid eelnevalt niisutades. Samal ajal võib selgeltnägija Inga sõnul lausuda: “Kuigi su leek kaob, särab siiski edasi su astraal.”

Tervendava tule loits

Ma laen sind ida väega
Ma laen sind põhja, lõuna ja lääne väega
Ma laen sind maa jõuga Ma laen sind õhu, tule ja vee jõuga
Ma laen sind päikese väega
Ma laen sind kuu ja tähtede väega,
et tervendaksid mind sest haigustes,
ta põhjustest ning tagajärjedest.
Nii olgu!

Sel aastal ära kingi oma lähedastele jõuluks asju, mis seisma jäänutena tekitavad kodudesse negatiivset energiat. Tee heategu ja säästa omale kalleid inimesi sellest transist. Kingi kingisaajale edu, armastust, tervist ja rahulolutunnet. Loitsutud väeküünlad on sügavamõtteline ja personaalne jõulukingitus, mis paitab kingisaaja südant. Kingi emotsioone!