Mis on uni?

Uni on selgeltnägemise erisus. Juba ammustel aegadel, isegi enne Sigmund Freudi une psühholoogilist seletust tundsid paljud kultuurid huvi une vastu ja proovisid seda seletada, kuid salapäraseks jääb see siiani. Käitumine, millel on meie elus nii suur roll ellujäämisel teenib tõenäoliselt väga paljusid tähtsaid funktsioone, sest veedame uneseisundis pea kolmandiku oma elust.

Mida kursusel saab:

  • Kursusel õpime teadlikku une juhtimist
  • Annan Sulle 10 energiat ja õpetan, kuidas neid kasutada, et parandada une kvaliteeti
  • Tutvustan unefaase ja nende olulisust
  • Räägime, kuidas pöörduda tagasi nähtud unenägude juurde ja kuidas tervendada probleeme läbi une.
Erinevate kultuuride esindajad (egiptlased, juudid, babüloonlased, indialased, hiinlased, kreeklased) seletasid une abil toimunud sündmusi ja ilminguid.

Und kasutasid vaimulikud nii oleviku seletamiseks kui ka tuleviku ennustamiseks.
Arstid, šamaanid, tervendajad, astroloogid ja selgeltnägijad kogusid, võrdlesid ja interpreteerisid unenägusid. Tekkisid uneseletajad, kellelt saadi unenägude kohta selgitusi.

Täisväärtuslikuks uneks on vajalik magada minimaalselt seitse tundi, muidu jääb informatiivne prügi väljale alles. Uni on nagu filter, mille ajal kõik mõtted ja sündmused läbi filtreeritakse, kui see ei ole kvaliteetne ei suuda see aju ära puhastada jääkidest ning tulemusena võib see kahjustada inimest, sest aastatega võib prügi koguneda ja moonutada elu sündmusi. 

Liigse prügi tulemusel inimese organism kulub ja vananeb kiiremini, millest tuleneb otsene oht inimese tervisele. Meelte prügi väljasõelumisest sõltub inimese reageerimisvõime ekstreemsetes tingimustes, see kahjustab kognitiivset võimekust. Kui inimene ületab tänavat ja tema suunas sõidab ootamatult auto, kes ei võta kiirust maha, siis sõltuvalt võimekus tasemest oleneb, kuidas ja kui kiiresti ta reageerib. Reageerimiskiirusest sõltub antud olukorras tema elu.

Loe rohkem siit

Osaluspanus 35€
Registreerimiseks palun kirjuta inga@tulepeeker.ee
Kohtade arv on piiratud!
Kursus kestab 4h.

TOIMUMISE AEG JA KOHT

  • Hetkel uusi kuupäevi ei ole.

 Liitu ka uudiskirjaga ning ole esimene, kes uudistest teada saab!
Liituda saab siin

Kontakt
Inga Rämson
inga@tulepeeker.ee
Jälgi tegemisi facebookis ja Instagramis!