Mis on uni?

Uni on selgeltnägemise erisus. Juba ammustel aegadel, isegi enne Sigmund Freudi une psühholoogilist seletust tundsid paljud kultuurid huvi une vastu ja proovisid seda seletada, kuid salapäraseks jääb see siiani. Käitumine, millel on meie elus nii suur roll ellujäämisel teenib tõenäoliselt väga paljusid tähtsaid funktsioone, sest veedame uneseisundis pea kolmandiku oma elust.

Erinevate kultuuride esindajad (egiptlased, juudid, babüloonlased, indialased, hiinlased, kreeklased) seletasid une abil toimunud sündmusi ja ilminguid.
Und kasutasid vaimulikud nii oleviku seletamiseks kui ka tuleviku ennustamiseks.
Arstid, šamaanid, tervendajad, astroloogid ja selgeltnägijad kogusid, võrdlesid ja interpreteerisid unenägusid. Tekkisid uneseletajad, kellelt saadi unenägude kohta selgitusi.

Kreeka filosoof Aristoteles ütles, et uni on hinge peegel. 

Kui inimene uinub, saabub aktiivses unefaasis inimese aura nullfaasi. Ärkveloleku faasis suudab inimene meelde jätta 2% sellest, mida näeb, kuuleb ja päeva jooksul teeb. Inimese bioväli salvestab absoluutselt kõik sündmused, mis ööpäeva jooksul toimuvad.

Kui inimene uinub, rivistab aura nullkiht informatsiooni, mis on päeva jooksul kogunenud. Lisaks muudab aura nullkiht informatsiooni bioväljal kaootiliseks hõljumiks, korrastab eluks vajalikud positiivsed ja kasulikud kogemused, asetades need nagu raamatud, korrastatult riiulile. See kiht kustutab informatiivse jäägi.
Unes olles algab töö viimastest sündmustest, mis algasid vahetult enne uinumist (Siit ka hea nipp, miks on luuletusi parem õppida enne magama minekut ja miks mitte enne uinumist ei peaks nutiseadmeid vaatama) ja lõpetatakse möödunud päeva esimeste sündmustega.

Täisväärtuslikuks uneks on vajalik magada minimaalselt seitse tundi, muidu jääb informatiivne prügi väljale alles. Uni on nagu filter, mille ajal kõik mõtted ja sündmused läbi filtreeritakse, kui see ei ole kvaliteetne ei suuda see aju ära puhastada jääkidest ning tulemusena võib see kahjustada inimest, sest aastatega võib prügi koguneda ja moonutada elu sündmusi. 

Liigse prügi tulemusel inimese organism kulub ja vananeb kiiremini, millest tuleneb otsene oht inimese tervisele. Meelte prügi väljasõelumisest sõltub inimese reageerimisvõime ekstreemsetes tingimustes, see kahjustab kognitiivset võimekust. Kui inimene ületab tänavat ja tema suunas sõidab ootamatult auto, kes ei võta kiirust maha, siis sõltuvalt võimekus tasemest oleneb, kuidas ja kui kiiresti ta reageerib. Reageerimiskiirusest sõltub antud olukorras tema elu.

Une kvantiteedile lisaks on oluline ka uneseisundi kvaliteet.

Magades tõmbuvad ajurakud 60% võrra kokku, kui seljaajuvedelik läbi peaaju ringleb. Uuringud on leidnud, et ka lümfisüsteem, mille kohta arvati, et see on vaid kehas, töötab tegelikult ka peas. Seega on evolutsioon ehitanud inimesed selliseks, et see säilitaks optimaalse seisundi ning puhastusmehhanism aktiveerubki just magades.
Et aju puhastamise protsess kulgeks võimalikult edukalt on vaja taga võimalikult kvaliteetne uni.

Pane tähele, millega tegeled enne magama minekut, sest kõik eelnev tegevus mõjutab Sind.
Soovitan vabaneda harjumusest enne und viibida nutiseadmes, sest see mõjutab Teile vajaliku kvaliteetse une saavutamist.

Muutused algavad teadlikkusest!

Teema kohta kursuse leiad SIIT

jälgi tegemisi ka facebookis